BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“100 Şehidimiz Adına 100 Fidan”

  18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YILI ANISINA“100 Şehidimiz Adına 100 Fidan” ve GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.  Aziz vatanımızın, şirin beldemizin bağrından genç yaşta ailesini ve bütün sevdiklerini geride bırakarak “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” adlı dünya tarihinin en büyük destanını yazan aziz şehitlerimiz anısına, zaferin 100. Yılında ilçemizin gençleri “Tarihe Yürüyüş” yaptılar ve Dursunbey’in bağrından çıkıp aziz vatanımızın kutsal topraklarında şehit olan 100 şehidimiz adına 100 fidan dikerek Hatıra Ormanı oluşturdular.
 “100 Şehidimiz Adına 100 Fidan”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği “GENÇLERİMİZ TARİHE YÜRÜYOR” adlı yürüyüşe ilçemizde bulunan lise ve Yüksekokul öğrencilerimiz katıldı. İlçe Kaymakamı Yaşar AKSANYAR yaptığı konuşmada günün anlam ve önemini belirterek gençlere taşıdıkları misyonu ve sorumluluklarını hatırlattı. Yürüyüşün ardından Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğümüzün belirlediği yerde öğrencilerimiz büyük bir titizlikle fidan diktiler.  Fidan dikiminin ardından İlçe Müftümüzün yaptığı dua ile aziz şehitlerimizin ruhlarına Fatihalar okundu.

 

                Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 125.Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulunun tertiplediği etkinlik, yapılan ikramlar ile sona erdi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR Orman İşletme Müdürlüğümüz ve çalışanlarına, okullarımızdan gelen idareci öğretmen ve öğrencilerimiz ile katılanlara teşekkür etti.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.