BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu´nda Yürekleri Isıtan Şiir Gecesi

125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu´nun edebiyata gönül vermiş öğrencileri tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şahan ÇÖKER onuruna Şiir Gecesi düzenlendi.
125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu´nda Yürekleri Isıtan Şiir Gecesi

Geçtiğimiz aylarda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şahan ÇÖKER´in ziyarette bulunduğu 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu´nun edebiyata ve şiire gönül vermiş öğrencileri, ziyaretin akabinde öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik gayretlerinden dolayı teşekkür etmek adına İl Milli Eğitim Müdürümüz onuruna "Şiir Gecesi" etkinliği düzenledi.

 

Soğuk ve kar yağışlı havaya rağmen öğrencilerin davetini kırmayarak icabet eden İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şahan ÇÖKER´in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin AŞIK, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan KONAKBAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit GÖKDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Üst. Ömer Faruk GÜRSOY, Şube Müdürleri, Okul İdarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler de etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

 

Programın başında konuşma yapan 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Sinan IŞIKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER´in okullarına sağladığı katılardan dolayı teşekkür ederken; gösterilen ilgiden dolayı tüm misafirlere teşekkür etti.

 

Öğrencilerin birbirinden güzel edebi eserlerimizi seslendirmesiyle devam eden gecede, öğrencilerimize bağlamasıyla Türkçe Öğretmeni Tuncay AŞÇI, gitarıyla Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Turgay GEYİK ve çeşitli enstrümanlarla Müzik Öğretmeni Ahmet Ziya PÜRNEK eşlik etti. Dinleyicilere keyifli anlar yaşatan dinleti sırasında zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

 

Gecenin bir başka beğeni toplayan etkinliği ise öğretmenlerimizin etkileyici canlı müzik performansı oldu. Türk Müziği´nin nadide eserlerini çalıp, seslendiren öğretmenlerimizin performansı da öğrencilerimizin şiir dinletisi gibi yoğun alkış aldı.

 

Programın sonunda ise şair/yazar kimliği ile de tanınan İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER de öğrencilerin yoğun isteklerini kırmayarak sahneye çıktı. Kendi şiirlerinin hikayelerini anlatan ve seslendiren İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER, yaptığı konuşmada da 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu´nun daha önceki ziyaretinde olduğu gibi bu ziyaretinde de özel öğrencilerin, güzel okulu olduğunu hissettiğini, burada olmaktan dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

 

Tüm davetlilerin etkinlik sonuna kadar salondan ayrılmadığı, etkinlik sonunda ise memnuniyetlerini dile getirdiği bu güzel Şiir Gecesi etkinliği ile Türk Edebiyatı´na not düşen 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrenci ve personelini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tebrik ediyoruz.

 

 

 

29-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-2016

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.