BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kurulduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 95. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

            23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 23 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreniyle başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR tarafından Atatürk Büstüne konuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımız okundu.

        Çelenk sunma töreninin ardından saat 11:00’de Cumhuriyet Meydanında devam eden kutlamalara, Kaymakam Yaşar AKSANYAR, Belediye Başkanımız Ramazan BAHÇAVAN, Cumhuriyet Başsavcımız Hasan ULUBEYLİ ve Protokolümüzün değerli üyeleri katıldılar.                   

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okullarımızın ortaklaşa gerçekleştirdiği şiirler ve gösterilerle devam etti. Gösteriler sırasında büyük bir coşku yaşandığı gözlenirken zaman zaman duygu dolu anlarda yaşandı. Atatürk Ortaokulu öğrencimiz Ahmet Girgin “Dünya Çocuk Bayramı” adlı şiirini okurken hem ağladı hem de programı izleyenleri ağlattı.

            Program sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek sevinçlerine ortak olundu.

               İlçe Kaymakamımız Yaşar AKSANYAR ‘ın 23 Nisan coşkusunu halka yansıtan,birlik ve beraberlik vurgulu konuşmalarının ardından törenimiz sona erdi.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.