BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aşmak İçin Hareket Projesi Başladı

Türkiye Beyazay Derneği tarafından başlatılan ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen ´Aşmak İçin Hareket´ projesi Dursunbey’de yoğun bir katılımla start aldı.
Aşmak İçin Hareket Projesi Başladı

Engelli ve engelsiz bireylerin birlikte spor yaparak kaynaşmasını sağlayan, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Beyazay Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen ´Aşmak İçin Hareket´ projesi 28 Şubat Çarşamba günü 09.00 itibari ile Dursunbey Kapalı Spor Salonunda başladı. Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Dursunbey İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Dursunbey İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından desteklenen proje kapsamında İlçede öğrenim gören 57 özel eğitim sınıfı öğrencisi, kaynaştırma öğrencileri ile onlara eşlik eden 57 engelsiz öğrenci ve başlarında refakatçi 18 öğretmen ile gerçekleştirildi.

 

Aşmak İçin Hareket projesinin Dursunbey Koordinatörlüğünü yürüten Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Şahin Gündoğan;  “Projenin genel amaçları arasında yer alan engelli bireyler ile engelsiz bireyleri tanıştırmak, beraber sportif aktivitelerde bulunmasını sağlamayı, tam anlamıyla sergileyen katılımcılar faaliyetten çok memnun olarak ayrıldılar. Eğlenceli ve zevkli etkinliklerin yer aldığı bu projeye katkılarını esirgemeyen Kaymakamımız Nurettin Yücel’e, Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Gökdemir ve diğer amirlere tüm proje katılımcıları ve öğretmenlerimiz adına teşekkür ederim. Bu projede hedeflenen, engelli-engelsiz bireylerin sosyal uyumları güçlenecek, yaşam standartları gelişecek, engeli bireylerin toplumdan uzaklaşmalarına izin verilmeden toplumun merkezinde, hayatla iç içe olmalarını sağlamak. Projemiz 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar iki haftada bir devam edecek" dedi.

 

01-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-2018

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.