BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Barana Kültürü Genç Ahbaplarına Sesleniyor

BENGİ Projesi kapsamında okullarımızda UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Barana Kültürünü tanıtmak üzere çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Barana Kültürü Genç Ahbaplarına Sesleniyor

BENGİ Projesi kapsamında, Dursunbey Folklor Araştırma-Eğitim ve Turizm Derneği (DUFAD), Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokol kapsamında okullarda öğrencilere UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası içine alınan İlçemizin önemli değeri Barana Kültürü tanıtımı DUFAD Başkanı Sayın Halil ERKEK ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali İNCE tarafından gerçekleştirildi.

 

Barana Kültürünü tanıtmak, gelecek nesillere aktarmak ve gençlerin katılımlarını artırmak amacıyla, 3 ortaokul ve 3 lisede tanıtımı gerçekleştirilen tanıtımlar öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. DUFAD Başkanı Halil ERKEK, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkısı ile genç ahbaplarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bu kültürü yaşatmak için çaba gösterdiklerini belitti.

 

Bir sonraki aşamada Barana Gecesi düzenlenerek öğrencilerin katılımlarının artırılması hedeflenen etkinlikler yıl boyunca devam edecek.

 

Değerli katkıları ve çalışmaları içim DUFAD´ın çok değerli yönetimine teşekkür ederiz.

 

07-02-201807-02-201807-02-2018

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.