BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ´nin Kabiliyetli Gençleri Ödüllendirildi

BENGİ Projesi Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklerde başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi. İlçemiz öğrencileri 3 branşta 3 ödülle layık görüldü.
BENGİ´nin Kabiliyetli Gençleri Ödüllendirildi

Balıkesir Valiliği tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim yılında başlatılan ´Eğitimde Değişim Hareketi BENGİ´ Projesinin Sosyal, Kültürel ve Sanatsal Faaliyetler kapsamında 6 farklı alanda düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrenciler, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle ödüllendirildi. “Şiir Yazma”, “Ömer Seyfettin Hikaye Yazma”, “Milli Birlik ve Kahramanlık Konulu Kitap Okuma”, “Anne Baba Sevgisi Konulu Kısa Film”, “THM Solo Ses Yarışması” ve "Şiir Okuma” alanlarında düzenenlenen yarışmalarda dereceye giren lise öğrencileri Balıkesir İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte buluştu. İlçemiz öğrencileri “Anne Baba Sevgisi Konulu Kısa Film”, “Ömer Seyfettin Hikaye Yazma” ve “Şiir Yazma” kategorilerinde ödülle döndü.

 

Törene Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Emin Bülent Bayraktar, İl Müftü Vekili Sayın Ramazan Topcan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sayın Ahmet Cengiz ve Sayın Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Mesut Solak, Sayın Fahri Acar, Sayın Ferhan Şahin ile daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ konuşmasında; “Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde de ön plana çıkmaları,  değerler eğitiminde güzel noktalara gelmiş olmalarını görmek en büyük hayalimiz ve en büyük arzumuz. BENGİ projesi kapsamında Balıkesir’de gerçekleştirilen güzel faaliyetler neticesinde anlamlı başarılara imza atılıyor. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BENGİ projesi kapsamında ilimiz genelinde ortaöğretim öğrencimize yönelik altı kategoride düzenlenen yarışmalara sağladığı değerli katkılarından dolayı Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve Karesi Belediyesine teşekkür ediyorum, Bu yarışmalara katılarak ben de varım diyen ilimizin kıymetli okullarına, öğretmen ve öğrencilerimize kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

 

İlçemizden ödüle layık görülen öğrenciler ise şu şekilde;

 

Dursunbey Mustafa Korkmaz Anadolu Lisesi öğrencisi Atakan KIRANİL BİRİNCİSİ - Anne Baba Sevgisi Konulu Kısa Film

Dursunbey Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hatice ALATAŞ - İL İKİNCİSİ - Şiir Yazma

Dursunbey Mustafa Korkmaz Anadolu Lisesi öğrencisi Betül TALYURT - İL İKİNCİSİ - Ömer Seyfettin Hikaye Yazma


İlçemize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

30-05-201730-05-2017

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.