BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuva sevinci

    Kavacık İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrencilerimiz  “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasında en iyi takım ödülünü aldı. Öğrencilerin bu başarısına Dursunbey Kaymakam’ı Sayın Yaşar AKSANYAR, Dursunbey Belediye Başkanı Sayın Ramazan BAHÇAVAN  ve Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Ümit GÖKDEMİR duyarsız kalmadı.
“Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuva  sevinci

 

 

 

"FIRST LEGO League (FLL) yarışmasına ikinci defa katılarak ikinci defa ödül alan Kavacık ortaokulu takımımızın bu başarısını taçlandırmak isteyen Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız; öğrenci ve öğretmenlerimizin katıldığı yemek ve ödül organizasyonu düzenlediler." Yemek öncesinde öğrencileri tek tek kutlayan protokol geleceğin bilim insanlarını bu başarılarından dolayı kutladılar.  Yemek öncesi öğrencilerin başarı hikâyelerini dinleyen Kaymakam  Sayın Yaşar AKSANYAR ve Belediye Başkanı Ramazan BAHÇAVAN daha sonra ise öğrencilere 3 boyutlu puzzle hediye ettiler. Geleceğin bilim insanı olan öğrencilerin zekâ gelişimleri için böyle bir hediyeyi vermeyi uygun gördüklerini belirten Belediye Başkanı Ramazan BAHÇAVAN, büyük bir başarıya imza atan öğrencilere de her zaman destek olacaklarını belirtti.

 

Proje Hakkında Önemli Bilgiler

 

Bilim Kahramanları Buluşuyor, 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis” olarak görmelerini sağlayan FIRST LEGO League (FLL) isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağıdır.

 

Amacı; çocuk, genç, yetişkin ve dezavantajlı grupların sosyal, doğa ve uygulamalı bilimler alanında çalışmalarını sağlayıcı, tanıtıcı, deneyim paylaşımına, etkinlik artışına ve kapasite geliştirmesine yönelik eğitim, öğrenim ve değişim programları geliştirmektir.

 

Sezon içeriği; takımları oluşturup robotları programlamak, test etmek, bir fikir bulup araştırmak, çözüm bulmak ve bir proje oluşturmaktır.

 

Turnuvalar üç bölümden oluşmaktadır: Proje, Robot Tasarımı ve Özdeğeler. Turnuva gününde belirli bir sürede (2,5 dakika) belirlenen görevleri yapabilmeleri için tasarlanan Robot Oyunu ve jüriye sunmak için hazırlanan Robot Tasarım ve Yazılım sunumu, sezon teması doğrultusunda hazırlanan çözümlerin Proje jürisine sunulması, takım ruhunu göstermek için özdeğeler jürisine sunum yapılmaktadır.

 

Daha önce 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında  Bilim Kahramanları Buluşuyor 11. Sezon turnuvasında  “Senin dünyan, Senin Sınıfın” ile  "Yükselen Yıldızlar Ödülü"nü alan Kavacık Ortaokulu,  2015-2016 yılında da "En İyi Takım Çalışması Ödülü" nü  üst üste iki defa alarak turnuva tarihinde ilk ve tek takım olma ünvanını da aldı.

 

Turnuvalar sonucunda çocuklar özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözüm üretebilen, bilimsel süreçleri kullanan, hayal ettiğini uygulayabilen bireyler haline gelmektedirler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de, öğrencilerimizi, hazırlanmalarında emek sarf eden öğretmenlerimizi ve okul müdürümüzü yürekten kutluyor, desteklerinden ötürü Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.