BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM KAHRAMANLARIMIZDAN MADALYA

Kavacık  Ortaokululumuz  7 Mart 2015 tarihinde  İzmir  de “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvasına katılmıştır.Kavacık Ortaokulu  9 öğrenci ve 2 koçtan okuşan "VOLTRAN" takımıyla yarışmalarda yeralmıştır.Turnuva Dört  aylık sıkı bir hazırlık döneminden sonra "Senin Sınıfın Senin Dünyan"  ve "Robotik Tasarlama" ile jürinin ve hakemlerin önünde hünerlerini sergilemişlerdir.
BİLİM KAHRAMANLARIMIZDAN MADALYA

"Senin Sınıfın Senin Dünyan" ile öğrenciler okulda eğitimin kendilerine göre daha kalıcı nasıl olabilir sorusu ile yola çıkmış uzmanlar ile görüşmüş araştırmalar yaparak jüri önünde sunmalarını gerçekleştirmişlerdir.

Özdeğeler poster çalışmasında ise yaptığı çalışmaları takım oluş süreçleri robot tasarımındaki ayrıntılar jüriye anlatarak bunu görselleştirecek poster çalışması ile sunumlarını yapmışlardır.

Robotik tasarım da ise robotun 2,5 dakika içindeki istenilen görevleri gerçekleştirmesi için Legolardan oluşan yaratıcı aparatlar yapmış bu görevleri gerçekleştirecek robot program tasarımını oluşturarak hakemler gözetiminde robot sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.

 

8 Mart İzmir turnuvasında 26 takımdan 7 tanesine ödül verilmiş olup Kavacık Ortaokulu Voltran takımı yükselen yıldız kupasını almıştır. Yükselen Yıldız standart bir ödül olmayıp göz dolduran takımı teşvik etmek amacı ile( FLL) bilim kahramanları derneği tarafından takdim edilen ve yıldızlara layık görülen bir kupayı almışlardır.

Yaptığı başarılı çalışmalarla Türkiye de adından söz ettiren okulumuz öğreci, öğretmen ve tüm personelini tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.