BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR PROJEDE SAĞLIK MESLEK LİSEMİZDEN (Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yayınlanan 2015 yılında kabul edilen 209 proje içinde Okulumuz 2 Projede yer almıştır.               Okulumuzun Avrupa Birliği Bakanlığına Bağlı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca Erasmus+ Programı Ana Eylem 1, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2015 yılı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Projeleri içerisinde yaptığı, AVRUPADA HALK SAĞLIĞI ALANINDA HEMŞİRELERİN UYGULAMALI MESLEK EĞİTİMİ adlı proje 121. sırada kabul edilmiştir. 
BİR PROJEDE SAĞLIK MESLEK LİSEMİZDEN (Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Türkiye Ulusal Ajansı, Bandırma Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklıkları ile hazırlanan 2015-1-TR01-KA102-018588 nolu 73.811,00 Euro hibeli projemiz kapsamında;

14 Öğrenci, 1 İdareci, 1 Öğretmen ile Belçika da 2 haftalık Halk Sağlığı Uygulamalı Mesleki Eğitime katılacağız.

Alacakları bu eğitimler ile Öğrencilerin mesleğe özgü görev ve rolleri ile ilgili bilgi kazanması, Meslekte sorumluluk ve türleri ile ilgili bilgi kazanması, Halk sağlığı alanında dinamik, çok yönlü ve bütüncül sağlık bakımı kazanmasını beklemekteyiz.

Okulumuz aynı kapsamda Gönen Hacı Şükriye İpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün Geriatrik Hastaların Bakım ve Rehabilitasyon Hizmetleri İçin AB De Hemşirelik Stajı adlı projesine ortak olarak 7 öğrenciyle Avusturya da 3 haftalık eğitime katılacaktır.

Projede görev alacak olan öğrenci ve öğretmenlerin yurt içi ve yurt dışı ulaşım giderleri, uçak biletleri, seyahat sigortaları, konaklama ve iaşe-ibate giderleri Avrupa Birliği tarafından tahsis edilen bu bütçeden karşılanacak olup, öğrenci ve öğretmenlerimiz maddi bir bedel ödemeyeceklerdir.

Projenin yurtdışı akışları 2015 yılı Kasım ayında başlayacak olup 2016 yılı Mayıs ayında tamamlanacaktır.

 

Başta Bandırma Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Kürşat DOĞAN, Gönen Hacı Şükriye İpek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özgür KAÇAN, Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet BİCİK, Dursunbey Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet KÖSE ve Ulusal Ajans yetkililerine teşekkür ederiz.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.