BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dursunbey Anadolu İmam-Hatip Lisesi´nde Kitap Söyleşisi

Dursunbey Anadolu İmam-Hatip Lisesi´nde BENGİ Projesi etkinlikleri sürüyor.
Dursunbey Anadolu İmam-Hatip Lisesi´nde Kitap Söyleşisi

Dursunbey Anadolu İmam-Hatip Lisesi´nde BENGİ Projesi kapsamında eğitim-öğretim yılı başında başlatılan ´SEVgiOKU´ Projesi Kitap Söyleşisi etkinliği ile devam etti. Edebiyat Öğretmeni Sayın Dilek ARAS´ın koordinatörlüğünde gerçekleşen söyleşinin konusu ise Dünya Edebiyatının İlk Modern Romanı olarak kabul edilen Cervantes´in Don Kişot romanı oldu.

 

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit GÖKDEMİR´in de konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe okulun edebiyat öğretmenleri Sayın Musa SAÇLI, Sayın Tuncay AŞÇI ve Sayın Volkan AYDOĞDU´nun yanı sıra okul idarecileri Sayın Hüseyin AVCI, Sayın Ahmet ÇELİK ve Rehber Öğretmen Sayın Esra GÜL BAHÇAVAN da bilgi ve birikimleri ile katkıda bulundu.

 

12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen etkinliğe 40 öğrenci ve 10 öğretmen katılırken, öğrencilere kitabı mütaalası için 15 gün süre verildi. Don Kişot´un ve diğer karakterlerin simgelediği kavramlar ve bu kavramların bizlerdeki karşılığı üzerinde durulan söyleşinin ardından kitap üzerine son sözleri söyleyen Ümit GÖKDEMİR; Don Kişot´un tekrar tekrar okunması gereken, okudukça anlamı derinleşen ve bize yön verebilecek değerli bir eser olduğunu söyledi.

 

Bu güzel etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, bu tür etkinliklerin İlçemiz okullarında artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

 

13-12-201713-12-201713-12-201713-12-201713-12-201713-12-2017

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.