BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi HOBİ Faaliyetleri

İlçe Milli Eğitim Müdürü´müz Sayın Ümit GÖKDEMİR,  İlçe Milli Eğitim Şube  Müdürümüz ile birlikte Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi´nde gerçekleştirilen faaliyetleri ziyaret etti. Yapılan çalışmaları inceleyen Milli Eğitim Müdürü´müz Sayın Ümit GÖKDEMİR ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Ahmet HAYAT standları gezdiler. Öğrencilerle mini sohbetlerde bulunan İlçe Milli Eğitim Yönetici´lerimiz,  öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarından duyduğu memnuniyetlerini ayrı ayrı dile getirdiler.
Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi HOBİ Faaliyetleri

29-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-2015

HOBİ VE OKUMA SALONU

Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde rehberlik servisi işbirliği ile hazırlanan “Hobi ve Okuma Salonu”nun açılışı gerçekleşmiştir. Hobi ve okuma salonu ile öğrencilerin teneffüslerini, öğle aralarını, okul çıkışındaki boş vakitlerini verimli hale getirmek amaçlanmıştır. Hobi ve okuma salonunun hazırlık aşamasında öğrenciler işbirliği halinde çalışmışlar, kullanılmayan eski sandalyeleri, şövaleleri boyalarla renklendirerek kullanabilir hale getirmişlerdir.

 Hobi ve okuma salonu okul kütüphanesinin yan tarafında düzenlenerek işlevsel hale getirilmiştir. Salonumuzda Kültür-Edebiyat, Gezelim-Görelim, İngilizce, Tiyatro, İlginç Bilgiler, Sanat-Müzik-Sinema ve Hayatta Başarıyı Yakalayanlar konularında güncelliği sağlanacak panolar hazırlanmıştır. Ayrıca öğrencilerin zeka ve gelişim seviyelerine olumlu katkı sağlayacak strateji ve işbirliği gerektiren eğitici oyunlar yer almaktadır.   Hobi ve okuma salonu bünyesinde Satranç, Jenga, Mangala, Monopoly, Tabu, Köşe Bucak Türkiye, Cranium, Scrabble, Tangram, Amiral Battı bulunmaktadır. Bunlarla birlikte öğrencilerin yapıp sergileyebilecekleri bir boyama köşesi ve sudoku köşesi oluşturulmuştur. Ayrıca masalara bilim teknik dergileri, kitaplar koyulmuş, oluşturulan raflarda da antika telefonlar sergilenmiştir.

 

Okul psikolojik danışman ve rehber öğretmeni Hacer YALÇINTAŞ  “ Hobi ve Okuma salonu düşüncesi ile öğrencilerimizin gözündeki okulu sadece ders görmek için gelinen bir mekan olmaktan çıkararak, daha eğlenceli bir eğitim ortamı haline getirmeyi kısacası bilgi ile eğlenceyi buluşturmayı hedefledik. Ayrıca öğrencilerimizin sahiplenme duygularını geliştirmek açısından burasının oluşum sürecinde onların emeklerine ve fikirlerine de yer verdik. Okulumuzda hem eğitici oyunların oynanabileceği hem kitap okunabileceği böyle bir mekanın varlığı öğrencilerimizi eğlenerek öğrenmeye sevk edecektir” şeklinde açıklama yapmıştır. 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.