BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA ile Yeni Teknik Destek Sözleşmesi İmzaları Atıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)´nın 2018 takvim yılı içinde açmış olduğu Teknik Destek programı çerçevesinde Müdürlüğümüzün bir projesi daha destek almaya hak kazandı.
GMKA ile Yeni Teknik Destek Sözleşmesi İmzaları Atıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı 3. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında, başarılı bulunan 9 projeden birisi de Müdürlüğümüzün sunduğu OKUL ÖNCESİNDE YENİ YAKLAŞIM: MONTESSORİ adlı projesi oldu.

Proje kapsamında; İlçemizde görev yapan istekli 30 okul öncesi öğretmenimiz günde 6 saat olmak üzere 5 gün boyunca Dursunbey Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu´nda Montessori eğitimi alacaklar ve alınan eğitim sonunda"Montessori Eğitimi Katılımcı Sertifikası" ile sertifikalandırılacaklardır. 

 

 

Montessori Nedir?

Okul öncesi eğitiminde alternatif bir yaklaşım olarak çocukların gelişimlerini desteklemede Montessori eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. Montessori çeşitli ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de okul öncesi eğitimde giderek yaygınlaşmaktadır.

 “Hiç kimse bir diğerinin aynı değildir.” düşüncesiyle yola çıkan Montessori eğitimi, bireysel farklılıkları dikkate alarak çocukların özgüven, bağımsızlık, düzenlilik, yardımlaşma, isteklerinin farkında olma ve bu yönde hareket etme, dikkat, sorumluluk bilinci geliştirme üzerine odaklanmıştır. Uzman Montessori öğretmenlerinin rehberliğinde, özel olarak geliştirilmiş Montessori araçları ile öğrenciler kendi yeteneklerini geliştirecek ortama sahip olurlar. Sınıf ortamının heterojen olması (2,5-6 yaş), çocukların birbirleri ile paylaşım içinde olmasına ve “kendi kendine öğrenme sürecini” desteklemesine olanak sağlar.

 

  20-07-201820-07-2018

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.