BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA PROJELERİMİZİN İMZA TÖRENİNDEYDİK

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul/kurumlarınca Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’ya sunulan kabul edilen 6 adet sosyal kalkınma mali destek projesinin sözleşme imza töreni GMKA Genel Sekreteri Esra KOCABAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR,Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf YALÇIN ve Rabiye KAHRAMAN ile proje sahibi Okul Müdürlerimiz Tamara ŞEN ve Faruk BALCI ´nın katılımlarıyla  Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nda 23.07.2015 tarihinde saat 13.30’da imzalandı.
GMKA PROJELERİMİZİN İMZA TÖRENİNDEYDİK

     İki okulumuzun Balıkesir genelinde birinci ve üçüncü olarak destek almaya hak kazandıkları projelerin kısa özetlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

    Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Hayal Et, Gerçeğe Dönüştür” Projesi:

Ahşap Öğrencilerin bilgi ve becerilerini arttırarak sanayi kuruluşlarına yetenekli ara eleman temin etmek, genç nüfusun istihdamını bölge içinde gerçekleştirerek; 188.000,00 bütçli projenin hedefi dışa göç veren ilçenin bu sıkıntısını bir nebze olsun giderebilmektir. Ayrıca öğrencilerin yeni teknoloji ürünü, ahşap makinelerle kendilerini geliştirmeyi ve bunları kullanarak mezun olduktan sonra, bu makinelerle ilgili kendi işlerini kurup bölge ekonomisine katkı sağlamaları hedeflenmektedir” Proje kapsamında, ‘Ahşap CNC Lazer Kesim’ ve‘Ahşap CNC Torna Makinesi’ alınacaktır. Öğrenciler yeni makinelerle masa, sandalye, sehpa ayağı ve küpeşte gibi her türlü silindirik ürünler yapacaklardır. Ahşap Lazer Kesim Makinesiyle el isçiliği, ahşap süsleme isçiliği, oyuncak yapımı, reklam malzemeleri yapımı gibi ürünlerin nasıl meydana getirildiği öğretilecektir.

  Dursunbey Atatürk Ortaokulu “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” Projesi:  87.000,00 bütçeli proje kapsamında son zamanlarda gündemden düşmeyen ve 10-18 yaş arası gençlerimiz için büyük bir tehlike arz eden madde bağımlılığı konusunda toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Proje, madde bağımlılığı tedavisine yönelik değil gençlerin zararlı maddelerden uzak durması adına önleyici nitelikteki etkinlikleri içermektedir. Proje ile gençlerin boş zamanlarında yönelebilecekleri zararlı ortamlar yerine farklı sportif ve sosyal alanlar oluşturulması planlanmıştır. Projenin bir diğer amacı da, ebeveyn-çocuk arasındaki iletişimi ve etkileşimi artırarak aile bağlarını güçlendirmektir. Böylelikle aile ve sosyal bağları daha kuvvetli olan çocuklarımızın karşılaştıkları problemleri sağlıklı ortamda çözmeleri ve dış dünyadaki olumsuz ortamlardan uzak durmaları hedeflenmiştir.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.