BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARI

GMKA Sosyal Kalkınma ve Mali Destek programları çerçevesinde hazırladıkları projelerle okullarımızdan Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (85 puanla birinci), Atatürk Ortaokulu ve Çokprogramlı Anadolu lisesi (83 puanla 3üçüncü) olarak destek almaya hak kazanmışlardır.
GMKA PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARI

HAYAL ET, GERÇEGE DÖNÜŞTÜR

 

İlçemiz Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Güney Marmara Kalkınma Ajansı  “Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı” çerçevesinde hazırlamış olduğu “Hayal Et, Gerçeğe Dönüştür” projesi 85 puan ile 1. sırada kabul edildi. 188.000 TL olan toplam bütçenin, 169.200 TL’sı GMKA’dan destek olarak talep edilmektedir.

Dursunbey ilçesinin lokomotif sanayi dalı olan ahşap sanayisi, Avrupa ülkeleri ve Türkiye´deki ahşap sektörüne bakıldığında ilçeye ekonomik getirisi açısından alt seviyelerdedir. Bunun çözümü için hem sanayimizdeki işletmelerin kendilerini yenilemesi, hem de ağacın sadece kereste maksatlı üretiminden vazgeçilmesi gerekmektedir. Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Bölümündeki öğrencilerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi ve tasarladığı bir ürünü ortaya koyabilmesi için yeni nesil makinelere ihtiyacı vardır. Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini arttırarak sanayi kuruluşlarına yetenekli ara eleman temin etmek, genç nüfusun istihdamını bölge içinde gerçekleştirerek; dışa göç veren ilçemizin bu sıkıntısını bir nebze olsun giderebilmekte projenin hedeflerindendir. Ayrıca öğrencilerimizin yeni teknoloji ürünü, ahşap makinelerle kendilerini geliştirmeyi ve bunları kullanarak mezun olduktan sonra, bu makinelerle ilgili kendi işlerini kurup bölge ekonomisine katkı sağlamaları hedeflenmektedir. 

 "AİLENLE KUCAKLAŞ, ZARARLI MADDELERDEN UZAKLAŞ"

         Güney Marmara Kalkınma Ajansının Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında, başvuru sahibi Atatürk Ortaokulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi işbirliği ile hazırlanan “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş” adlı proje 51 proje içinde 3. olarak kabul edilmiştir. Proje kapsamında son zamanlarda gündemden düşmeyen ve 10-18 yaş arası gençlerimiz için büyük bir tehlike arz eden madde bağımlılığı konusunda toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Proje, madde bağımlılığı tedavisine yönelik değil gençlerin zararlı maddelerden uzak durması adına önleyici nitelikteki etkinlikleri içermektedir.

 Proje ile gençlerin boş zamanlarında yönelebilecekleri zararlı ortamlar yerine farklı sportif ve sosyal alanlar oluşturulması planlanmıştır. Projenin bir diğer amacı da, ebeveyn-çocuk arasındaki iletişimi ve etkileşimi artırarak aile bağlarını güçlendirmektir. Böylelikle aile ve sosyal bağları daha kuvvetli olan çocuklarımızın karşılaştıkları problemleri sağlıklı ortamda çözmeleri ve dış dünyadaki olumsuz ortamlardan uzak durmaları hedeflenmiştir.

Projelerde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.