BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ İlçemizi ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ İlçemizi Bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile ilgili olarak ziyaret etti. İlçemizin genel durumu hakkında Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR den bilgiler aldı. Ardından bir dizi ziyaretlerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ İlçemizi ziyaret etti

İlçemiz Gökçedağ Ortaokulu Bilim Fuarı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR, Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ahmet HAYAT , Dursunbey Gökçedağ Ortaokulu Müdürü Cengiz Han BATTAL, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla bilim severlerin ziyaretine açıldı.

             TÜBİTAK Bilim Fuarı çerçevesinde öğrencilerimizin hazırladığı 15 farklı projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve beraberindekilere, öğrencilerimiz, “Kirli Suyun Temizlenmesi”“Pamuk mu Ağır Demir mi?”“Rüzgardan Elektrik Enerjisi Üretme”gibi projelerini ve eserlerini tanıttılar. Ardından Okulumuzun öğretmenleri  ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, bir süre sohbet etti.

            Sonrasında beraberindeki heyetle birlikte Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu ziyaret edildi. Buradaki ziyarette Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’i bir sürpriz bekliyordu. Müdürümüzün doğum günü olduğunu öğrenen öğrencilerimiz kendisinin doğum gününü çiçek vererek hep bir ağızdan kutladılar.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR 8.sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Eğlenerek Öğreniyoruz” yaz kampı ve “Renklerle Buluşuyoruz” projesi hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’e bilgi verdi.

2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve 14-21 yaş arası ilçemizdeki lise öğrencilerine yönelik olan gençlerimize birçok beceri ve davranışı kazandırmayı hedefleyen ´Hayat Boyu Tam Hedef´ projesi ile birlikte tamamlanan Paintball sahasında Dursunbey İLKE-DER’in organize ettiği paintball gösteri müsabakası Dursunbey YBO’nun bahçesinde gerçekleştirildi.

            Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesine kurulan Balıkesir’in tek paintball sahası olduğunu belirten Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Sinan IŞIKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’i konu hakkında bilgilendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın finansmanını sağladığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü desteğiyle 270 lise öğrencisi paintball sporu ile tanıştırıldığını anlattı.

            Dursunbey Yatılı Bölge Ortaokuluuzda “Okumadığın Gün Karanlıktasın” projesi kapsamında “Kitap Okuma ve Anlama Yarışması” düzenlendi. Öğrenciler günün belirli saatlerinde kitap okudu. “Kitap Okuma ve Anlama Yarışması” sonucunda her sınıf düzeyinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Rabiye KAHRAMAN verdi.

          Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Dursunbey YBO’nun küçük ortağı olduğu “Seramik Uğraşı Terapisi ile Bölge Gençliğinin Toplumsal Hayata Kazandırılması” projesiyle Dursunbey Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Nedim ÇALTI tarafından dezavantajlı öğrencilere seramik sanatının nasıl öğretildiği anlatıldı.. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ okulun seramik fırınında pişirilen eserlerin sergilendiği sergiyi gezdi. Seramik eserlerinden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’e günün anısına hediye edildi.

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ “Bocce” sporunun Balıkesir’de tanıtılmasında büyük rol oynayan ve Türkiye yedincisi olan ayrıca diğer sportif faaliyetlerde dereceye giren Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerini tek tek tebrik edip başarılarının devamını dilemesinin  ardından ödüllerini verdi. 

             Kendilerine ve beraberindeki heyete İlçemizi ziyaret etme nezaketinde bulunup bir dizi etkinliğimize katıldıklarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.