BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´müzden Sene Sonu Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´müzden Sene Sonu Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR “2015-2016 eğitim ve öğretim yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı günün değil, geleceğin şartlarına hazırlamayı amaç edindik. Bu amaçla önemli ve güzel çalışmalar yapma gayreti içinde olduk. Verilen emeklerin karşılığını da aldık diye düşünüyorum.

Beraberce 28 Eylül 2015’te başladığımız Eğitim - Öğretim sezonunun finalini 17 Haziran 2016’da yaptık. Dönüp geriye baktığımızda kimi zaman sevinçli kimi zaman hüzünlüydük belki ama umudumuzu hiç yitirmemiştik. Bugün ise tüm öğrencilerimizin ve personelimizin gözlerinde sevinç, çoşku ve heyecanı görüyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

İstikbalimizin teminatı olan çocuklarımızı sadece akademik başarı doğrultusunda değil iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek yarınlarımızı inşa edecek iyi yetişmiş donanımlı bireyler olarak yetişmeleri yolunda en önemli bizlere düşmektedir. Birçoğunuzun yaşadığınız zorluklara rağmen ulvi görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerine,  öğretmenlere ve yardımcı personele şükranlarımı sunuyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

En değerli varlığımız çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Bundan dolayı iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Bir Eğitim Öğretim dönemini daha kişisel gelişimimiz adına tatlı bir yorgunlukla tamamladık. Bu tatil döneminde sizlerden beklentim,  tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz ve gelecek yıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır.

Son sınıf öğrencilerimize lisans yerleştirme sınavında ve diğer sınavlarında, gelecekteki tüm öğretim basamaklarında, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum. 

 

Mutluluğunuz daim olsun.”   dedi.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.