BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile kutlama mesajı yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Küçük hanımlar, küçük beyler…

Bugün cennet vatanımızın her köşesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 97. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı gururla kutluyoruz.

Bu vesileyle hepinizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 17 Ekim 1922’de Bursa’da kendisini karşılayan çocuklara bugün de aynı tazeliğini koruyan şu sözlerle seslenmişti:

“Küçük hanımlar,  küçük beyler!  Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli,  değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır.

Sevgili Çocuklar; Atatürk’ün sizlere bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz.

Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanızı istiyoruz. Nitelikli bir eğitim almanız, kendinizi geliştirmeniz, hayatın tüm güzelliklerini yaşayabilmeniz ve her zaman gülebilmeniz için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bizlerin sizler için yapamadığını sizler çocuklarınız için yapmak, bayrağı bir adım daha ileriye taşımak zorundasınız.

Bugünün çocukları olarak, bir taraftan çocukluğunuzu yaşarken, diğer taraftan da aileleriniz ve devletimiz tarafından sağlanan imkân ve fırsatların kıymetini bileceğinize, kendinizi en iyi şekilde yetiştirebilmek için daha çok gayret göstereceğinize eminiz.

Sizlerden en büyük beklentimiz odur ki; ezelden ebede süren iyi ile kötünün mücadelesinde her daim iyilerden olmanız, iyilerin yanında olmanızdır.

 

Yarınımızın teminatı sevgili çocuklar;

Tüm insanlığın ortak amacı olan ve maalesef biz büyüklerin ve bizden önceki büyüklerin de başaramadığı; barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın temelini oluşturacaktır.

Maalesef bizler; gözyaşları ile ıslanmamış bir dünya bırakamadık sizlere! Bizlerin, bizlerden öncekilerin, affedilmesi güç, telafisi imkânsız hatalarını sizler tekrarlamayınız.  Dilerim, sizler; “Öyle bir Dünya bırakırsınız ki, gerçekten gözyaşları ile ıslanmamış olur.”

Tüm olumsuzluklara inat, sizlere olan inancımızın verdiği güvenle; bize bu aziz vatanı miras bırakan, 1071’den bugüne bu topraklar için can vermiş aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizlerin ahlaki ve akademik anlamda erdemli nesiller olarak yetişmeniz için gayretle çalışan anne babalarınızı ve öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor, sizleri de sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum.”

 

Hepinizi çok sevdiğimizi ve güvendiğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Başarılarınızın ve mutluluğunuzun daim olması, en büyük dileğimizdir. Sevgi ve sayılarımla…

 

Ümit GÖKDEMİR

Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.