BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ ŞEÇİMİ YAPILDI

Öğrencilerimiz heyecanlı bir çekişmeyle ilçe temsilcilerini seçtiler  Bu gün ilçemiz öğrencileri için heyecanlı bir gündü. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR’in bizzat katılarak yönettiği ve çeşitli ikramlarda bulunduğu seçim sürecinde renkli sahneler yaşandı. 
İLÇE ÖĞRENCİ MECLİSİ ŞEÇİMİ YAPILDI

Okullar geçtiğimiz günlerde kendilerini temsil edecek okul öğrenci meclis başkanlarını seçmişler, bu gün de seçilen okul başkanları yarışarak kendi aralarından 3 öğrenciyi seçmek için sandığa gittiler. Seçilen ilçe temsilcisi öğrenciler ilçemizi Balıkesir İl Öğrenci Meclisinde temsil etme fırsatını yakalamış oldular. İlçe Öğrenci Meclis temsilciliği seçimi öncesinde aday olan her okul temsilcisi öğrenciye 3 er dakikalık propaganda ve seçim konuşması imkânı verilerek diğer öğrencilerden talep ettikleri desteği almaları için eşit fırsat imkânı ve zamanı verildi.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclislerinin okullarda uygulanmasının amacı:

 

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Yapılan seçim sonucunda ;Gökhan KAHRAMAN,Elif AŞIK ve Şenay SERTDEMİR Öğrenci Meclisimizin yeni üyeleri oldular.

           

 

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.