BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Örnek Bir Çalışma Daha;

İlçemiz Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Örnek Bir Çalışma Daha;

“ VATAN İÇİN BİZ DE VARIZ PROJESİ”

Balıkesir İli Dursunbey İlçesi Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri toplum hizmeti ve sosyal etkinlikler kapsamında ; aziz Vatanımızın Güneydoğusunda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle ,kahramanca mücadele eden; Kahraman Türk Askeri ve Polisine (Jandarma Özel Harekât ve Polis Özel Harekât birliklerine) moral ve destek amacıyla düşündükleri projeyi hayata geçirdiler. Bu kapsamda ; Hakkâri, Şırnak ve Mardin’de sekiz ayrı birliğimizde görev yapmakta olan kahraman asker ve polislerimize yazdıkları bir mektupla birlikte , kendi aralarında topladıkları bağışlarla aldıkları 800 kg lokumu yolladılar.

Yapılan projede öğrencilerimiz, bizlerin güvenliği için canla başla mücadele edip, vatanımızı hainlerden temizlemeye çalışan kahraman asker ve polislerimize manevi destekte bulunmayı ve onlarla gurur duyduğumuzu hissettirip asker ve polisimize moral vermeyi amaçlamışlardır.

Bu projede öğrencilerimizi yalnız bırakmayan ve hediyelerin kargoya verilmesi esnasında bizzat gelerek desteklerini esirgemeyen ; Kaymakamımız Sayın Yaşar AKSANYAR, Belediye Başkanımız Sayın Ramazan BAHÇAVAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR,  Jandarma Komutanı Yzb. Sayın Ali AYGÜZER ve Ütğm. Sayın Ömer Faruk GÜRSOY, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Erol AKAR, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Akif KANDEMİR,Belediye Meclis üyemiz Sayın Vacit KAHVECİOĞLU ve İlçe PTT Müdürü Sayın Serdar KAHRIMAN’a teşekkürlerimizi sunarız.

Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde saat 13:30’da yapılan kısa törene katılan ve burada anlam ve duygu dolu bir konuşma yapan Kaymakamımız sayın Yaşar AKSANYAR’a ayrıca teşekkür ederiz.Konuşmanın ardından aziz şehitlerimiz için okunan dualarla öğrenciler tarafından paketler araca yüklendi.

Bu proje bize; Kurtuluş Savaşı’nda yazılan destanın gerektiği takdirde tekrar yazılabileceğini, bu milletin genciyle, yaşlısıyla, askeri ve polisiyle tek vücut olup bayrağına, diline, dinine, toprağına sahip çıkacağını göstermiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de ayrıca; Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet KÖSE başta olmak üzere anılan okulumuzun tüm idareci,öğretmen,personel ve özelde de öğrencilerini tebrik ederiz.

 

Asla unutulmadınız ve unutulmayacaksınız vatanın kahraman evlatları , tıpkı bin yıllardır verdiğimiz şehitlerimiz,gazilerimiz gibi…

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.