BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okullarında Fark Yaratan Bir Uygulama : “ EĞİTİM DESTEK ODALARI “

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç hissedilen 17 Okulumuzda "Eğitim Destek Odası" açılmıştır. Özel eğitim ihtiyacı olduğu belirlenen öğrencilerin bu odalarda öğretmenleriyle bire bir eğitim almaları sağlanarak eğitimde fark yaratacak bir uygulama başlatılmıştır. 
İlçemiz  Okullarında Fark Yaratan Bir Uygulama :   “ EĞİTİM DESTEK ODALARI “

Eğitim Destek Odaları nedir ?

Eğitim Destek Odaları, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin eğitim ve öğretimine ilave destek amaçlı olarak okullar bünyesinde açılan odalardır. Bu odalarda,  sınıf ortamında eğitim – öğretim almada zorlanan öğrencilerin sadece kendi öğretmeniyle değil diğer öğretmenlerden de birebir eğitim almaları  amaçlanarak dezavantajlı olan bu öğrencilerin bu sayede eğitim-öğretimden daha fazla faydalanmaları beklenmektedir.

Bu odalarda sadece öğretim faaliyetleri değil, öğrencinin ihtiyaç duyduğu günlük hayatta ihtiyaç duyacağı öz bakım becerileri ( yemek yeme, elbiselerini giyip çıkarma katlama vb., ayakkabıların bağlama, saç yüz beden bakımı vb. ) ile  sosyal becerileri ( telefon görüşmesi, bedenini koruma, olumsuz durumlarla baş edilme ve sorun çözme becerileri vb. ) kazanmaya dönük uygulamalar yapılmaktadır.

 Müdürlüğümüzce   gelecek yıl  “ Üstün Yetenekli Öğrenciler “ için Eğitim Destek Odaları açılması planlanmış ve alt yapı çalışmaları başlatılmıştır.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.