BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Gökdemir´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Gökdemir 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ile ilgili mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Gökdemir´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, saygıdeğer veliler;

 

Bugün, zihinlerimize mıh gibi çakılmış, dünya durdukça unutamayacağımız, acılara gark olmuş kara günlerle dolu bir yazı geride bıraktık. Tatilinin ardından, eğitim camiası olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Ülkemiz için 2. Kurtuluş Savaşı olarak görebileceğimiz bir mücadelenin sonunda aydınlık geleceğimizin yılmaz savunucularını yetiştirme imkânı bulduğumuz yeni bir eğitim öğretim yılına heyecanla başlamış bulunuyoruz. Karne heyecanını yaşadığımız tatil başlangıcından kısa bir süre sonra haince ve alçakça saiklerle gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizin dünyada hak ettiği yere ulaşabilmesi adına eskisinden daha istekli ve kararlıyız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zaferlerle taçlandırdığımız Kurtuluş Savaşı sonrasında gerçekleştirilen eğitim seferberliği ve reformların izinde, bugün de yeni bir reform sürecini yaşıyoruz ve bu süreçte eğitim camiası olarak en doğru şekilde faydalanılması ve doğru adımlar atılması gayesi içerisindeyiz.

Bugün demokrasi ve özgürlükler adına savaşmış tüm aziz şehitlerimizin mücadelesini boşa çıkarmama günüdür. Hainlerin tanklarının önüne yatan vatan evlatlarının azmiyle, bölücü terör örgütünün kurşunlarına karşı dimdik duran askerimizin cesaretiyle bir eğitim öğretim yılını karşılıyoruz.

 

Bu düşüncelerle tüm şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 

Ümit Gökdemir

 

Dursunbey Milli Eğitim Müdürü

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.