BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Mesajı

Ülkemizin Geleceği Sevgili Çocuklar,   Bugün cennet vatanımızın her köşesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 95. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı gururla kutluyoruz.
Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Mesajı

Yarının büyükleri çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu vesileyle hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Büyük Atatürk’ün önderliğinde “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır.

Atatürk’ün sizlere bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız.

Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanızı istiyoruz. Nitelikli bir eğitim almanız, kendinizi geliştirmeniz, hayatın tüm güzelliklerini yaşayabilmeniz ve her zaman gülebilmeniz için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz, lakin kâfi gelmediğini de ne yazık ki içimiz sızlayarak görüyoruz.

Bugünün çocukları olarak, bir taraftan çocukluğunuzu yaşarken, diğer taraftan da, aileleriniz ve devletimiz tarafından sağlanan imkân ve fırsatların kıymetini bileceğinize, kendinizi en iyi şekilde yetiştirebilmek için daha çok gayret göstereceğinize eminiz.

Tüm insanlığın ortak amacı olan ve maalesef biz büyüklerin ve bizden önceki büyüklerin de başaramadığı; barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın temelini oluşturacaktır.

Maalesef bizler; gözyaşları ile ıslanmamış bir dünya bırakamadık sizlere! Bizlerin, bizden öncekilerin, affedilmesi güç, telafisi imkânsız hatalarını sizler tekrarlamayınız. Dilerim, sizler ; “ Öyle bir Dünya bırakırsınız ki, gerçekten gözyaşları ile ıslanmamış olur.”

Tüm olumsuzluklara inat, sizlere olan inancımızın verdiği güvenle; bize bu aziz vatanı miras bırakan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizlerin ahlaki ve akademik anlamda erdemli nesiller olarak yetişmeniz için gayretle çalışan anne babalarınızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, sizleri de sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum.”

Başarılarınızın ve mutluluğunuzun daim olması, en büyük dileğimizdir. Sevgi ve sayılarımla…

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.