BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızdan Farklı Uygulamalar

İlçemizdeki Okullarımız yaptıkları farklı çalışmalarla Eğitim -Öğretimin kalitesini arttırmak, değerlerimizi korumak ve farkındalık katmak adına çalışmalarına devam etmektedirler.Bu okullarımızdan Sadullah Özer İlkokulundaki örnek çalışmalar:
Okullarımızdan Farklı Uygulamalar

OKULUMUZ DAHA GÜVENLİ

             Öğrencilerimizin daha güvenli bir okulda öğrenim görmelerini sağlamak adına okul giriş kapısın önüne turnike benzeri büyük bir kapı yapıldı. Okul binası içerisinde bulunan kapılardaki camların kırılıp dağılmasını önlemek için bütün camlar şeffaf film ile kaplandı.

DESTEK EĞİTİM ODAMIZ 

Müdürlüğümüzün  almış olduğu karar doğrultusunda okulumuz bünyesinde açılan destek eğitim odasında gönüllü öğretmenlerimizin katkılarıyla birebir eğitim verilmeye başlandı. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu uygulamadan son derece memnun kaldılar.

EN GÜZEL KANTİN BİZİM KANTİN

Sadullah Özer İlkokulu Enler Projesi kapsamında en güzel kantin bizim kantinimiz diyerek örnek bir okul kantini yaptılar. Öğretmenlerimiz ve okul İdarecilerinin gayretleri ile ortaya bu güzel kantin çıktı. Öğrencilerin çok beğendiği bu bölümde hem yemeklerini yiyebiliyorlar hem de dergi ve kitap da okuyabiliyorlar.

 

MİNİK ELLERİN FIRÇASINDAN 

Okulumuzda 2. 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik serbest etkinlik saatlerinde başlatılan Ebru çalışması ilk meyvelerini vermeye başladı.

 

‘EĞİTİMİ BİZE BIRAKIN; ÇOCUĞUNUZA ZAMAN AYIRIN’  

Adlı proje kapsamında çalışan anne babaların çocukları ile evde çalışma ortamı oluşturamayan öğrenciler için gönüllü öğretmenlerin katkılarıyla ücretsiz hafta  içi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe  günleri olmak üzere saat 15:20-17:00  saatleri arasında etüt yapılmaya başlamıştır. Etüt projesine öğrencilerini kaydetmek isteyen velilerimizin okul idaresine dilekçe ile başvurmaları yeterlidir.

                                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.