BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi GMKA Desteğiyle Gerçekleştirildi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA)´nın 2017 takvim yılı içinde açmış olduğu Teknik Destek programı çerçevesinde Müdürlüğümüzün ilçemizde görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlere yönelik hazırlamış olduğu “Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi” 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında İlçemiz Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde gerçekleştirildi.
Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi GMKA Desteğiyle Gerçekleştirildi

Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi

“Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi” Bireyi Tanıma Test ve Envanterleri konusunda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerin daha nitelikli bir değerlendirme yapmalarının sağlaması, öğrencilerin görüşme/danışma dışı faaliyetler ile tanınmasına olanak veren, elde edilen veriler ile bireyi tanıma konusunda önemli bir yere sahip olan yaklaşımları içermesi amaçlanıyor.

Psikolojik testler, davranış örneklemlerini ölçme ve değerlendirme yolu ile gelecekteki davranışları tahmin etme amacını taşıyor. Bireyi tanımanın önemli bir parçası olan psikolojik test ve envanterlerin kullanım amacı; bireylerin zihinsel, duygusal, sosyal, dil ve psikomotor gelişimlerini değerlendirmek; kişiliklerini, tutumlarını, davranışlarını, becerilerini, mesleki eğilimlerini standart koşullar altında gözlemleyip tanımaktır. Daha sonra gözlemler ve test sonuçları ile edinilen bilgiler bir araya bütüncül bir yaklaşımla rehberlik hizmetlerinin süreci belirleniyor ve bu çalışmalar sonucunda nasıl bir yol izleneceğine öğrencilerle birlikte karar veriliyor.

12 Eylül 2017 tarihinde başlayarak 4 gün süren eğitim sonunda

WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ (WISC-R);

MMPI UYGULAMA VE YORUMLAMA TESTİ;

ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ-AGTE;

PEABODY RESİM KELİME TESTİ;

PORTEUS LABİRENTLERİ ZEKA TESTİ;

KENT E-G-Y TESTİ;

STANDARDİZE MİNİ MENTAL TESTİ;

 

14 Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Psikolojik Testler hakkında bilgi sahibi olup deneyim kazanmıştır. 15 Eylül 2017 de yapılan belge töreniyle eğitim sonlandırılmıştır.


22-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-201722-09-2017

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.