BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Yarışması İkincisi İsmail BİLGİÇ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında her yıl düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması “İl Finali” Karesi AVM’de gerçekleştirildi.
"Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Yarışması İkincisi İsmail BİLGİÇ

16 Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışma programına, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Haydar Aydın, Balıkesir Müftü Vekili Ramazan Topcan, Din Öğretimi Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İl Karesi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Keskin, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR ve Şube Müdürü Ahmet KÖSE, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ahmet Bekdüz, açılış konuşmasında yarışma hakkında bilgi verdi ve öğrencilere başarılar diledi.

 

Geçtiğimiz yılın derece alan öğrencilerinin Kur-an´ı Kerim ziyafeti ile başlayan organizasyonda duygu dolu anlar yaşandı. Yarışmacıların sunumlarının ardından yapılan değerlendirmede Dursunbey İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi İsmail BİLGİÇ il ikinciliğine layık görüldü.

 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ödül törende yaptığı konuşmasında, "Kolay bir yarışma değildi bu. Bu kardeşlerimize hepimiz minnet borçluyuz. Bu cesareti gösteren gençlerimizi tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonları hep birlikte desteklemeliyiz. Gençlerimizi teşvik etmeliyiz. Üzerimize düşen her şeyi yapacağımızın sözünü vermek istiyorum. Sevgili gençler okullarınıza döndüğünüz de okul arkadaşlarınıza bu yarışmanın zevkini, buradaki güzellikleri anlatın. Onların da katılımını sağlayın. Yüce kitabımız Kur´an-ı Kerim´e olan ilgi ve alakanın artması noktasında dikkatlerini bir kez daha çekmiş olun. Bugün bizim için bir gurur günüdür. Bu vesileyle öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum." dedi.

 

Öğrencimizi bu kıymetli organizasyonda başarısı ve bizleri gururlandırdığı için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

04-03-201704-03-201704-03-201704-03-2017

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.