BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YBO’DA YAŞAM" Konulu Hikâye Yazma Yarışmasında Türkiye Birincisi Dursunbey 125. Yıl İMKB YBO

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´YBO´da Yaşam´ konulu hikaye ve resim yarışmasında Dursunbey 125. Yıl İMKB YBO birinci oldu.
"YBO’DA YAŞAM" Konulu Hikâye Yazma Yarışmasında Türkiye Birincisi Dursunbey 125. Yıl İMKB YBO

Millî Eğitim Bakanlığı´nın genel amaçları doğrultusunda, Türkiye genelindeki yatılı bölge ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında öğrencileri yazmaya özendirmek, var olan yazma potansiyelini keşfedip ortaya çıkarmak ayrıca öğrencilerin kendilerini resim sanatı ile ifade etmelerine olanak vermek, duygu, düşünce ve hayallerini ifade etme kabiliyetini geliştirmek, öğrencilere okulunu temsil etme bilinci kazandırmak ve öğrencilerin kendine güven duygusunu arttırmak amacıyla “YBO’da Yaşam” konulu hikâye yazma ve resim yarışması düzenlenmiştir.

 

Yarışmaya 407 resim, 278 hikâye katılmış olup hikaye kategorisinde İlçemiz 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Ünzile AYDINÖZ Türkiye birinciliği derecesi elde etti.

 

“YBO’da Yaşam” ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını, gözlemlerini vb. yansıtan resim ve hikaye yazma yarışmasında birinci olan öğrencimizi ve öğretmenlerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR makamında ağırlayarak öğrencimizi ve öğretmenlerini tebrik etti. Öğrencimizin başarısının kendisine ve tüm İlçe Milli Eğitim camiasına gurur vesilesi olduğunu aktaran Ümit GÖKDEMİR öğrencimizin başarılarının devamını diledi.

 

  1. YBO’da Yaşam Konulu  Hikaye Yazma Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

 

07-02-2018

 

 

 

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.