BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI ÖĞRENCİLERE PSİKOSOSYAL DESTEK

Dursunbey de görev yapan rehber öğretmenlerden Neziha Bal İlkokulu öğrencilerini taşıyan servisin kaza yapması üzerine Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “ Travma Sonrası Normal Tepkiler ( Psikoegitim ) “  uygulayıcı eğitimi alan  6  Rehber Öğretmenden oluşan psikososyal müdahale ekibi oluşturuldu
TAŞIMALI ÖĞRENCİLERE PSİKOSOSYAL DESTEK

Ekip 3 gün boyunca travmatik olaylar bakımından risk altında olduğu tespit edilen 32  Neziha Bal İlkokulu Öğrencisiyle çalışma yaptı. Yapılan çalışmalardan bilişsel duyusal ve fiziksel olarak öğrencilerin ortaya koyuduğu tepkiler konusunda bilgi ve duygu paylaşımları amaçlandı ve öğrencilerin kayıplarına ilişkin duygularını, tepkilerini paylaşmalarına imkan sağlandı. Çalışma sonucunda öğrenciler hem eğlendi hem de travmatik bir durumla karşılaştıklarında ne yapmalaları gerektiğini öğrendiler. Ekip çalışmalarına gerekli görülen ilçemiz diğer okullarda da devam edecekler.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.