BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve YGS-LYS SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI EĞİTİME BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Ortaöğretim Kurumlarına ( TEOG )  ve Üniversite Sınavlarına ( YGS-LYS ) hazırlık amaçlı Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik ÜCRETSİZ hazırlık ve yetiştirme kursları açılmıştır.
TEOG ve YGS-LYS SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI EĞİTİME BAŞLADI

Merkezde liselere yönelik olarak açılan kurslar Çok Programlı Anadolu Lisesinde,  Ortaokullara yönelik olarak açılan kurslar ise Atatürk Ortaokulu bünyesinde hafta sonları gerçekleştirilecektir. Bu okullar kendi öğrencilerine yönelik olarak ayrıca hafta içi kursları da açmışlardır.

İlçemiz okul müdürleri ve öğretmenlerinin özverili tutumları sonucu açılan bu kurslar ayrıca Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, 125.İMKB YBO, Göbül Ortaokulu, Akbaşlar Ortaokulu, Odaköy Hasan Şen Ortaokulu ve Kavacık Ortaokullarında da açılmıştır. Açılan bu kurslar ilçemizi Balıkesir’in diğer ilçelerine nazaran adeta sınavlara hazırlık merkezine dönüştürmüştür.  Sadece Anadolu İmam Hatip Lisesinde 70 dersten kurs açılmış ve böylece her isteyen öğrenci  ücretsiz ders imkânına kavuşarak sınavlara daha iyi hazırlık yapma fırsatını yakalamıştır.

İlçe Milli Eğitim bünyesinde açılan bu kurslarda belirli aralıklarla yapılacak olan deneme sınavları ile de öğrencilerimizdeki gelişmeler düzenli olarak takipedilecek  ve ihtiyaç duyulan rehberlik hizmetleri öğrencilerimiz ve ailelerine sunulacaktır.

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.