BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE DEĞER ÖDÜLLERİ YARIŞMASI´NDA İLÇEMİZ BAŞARILARI...

TÜRKİYE DEĞER ÖDÜLLERİ YARIŞMASI´NDA İLÇEMİZ BAŞARILARI...

2016 yılında 5. Düzenlenen ve sorumluluk temasının işlendiği Türkiye Değer Ödülleri Yarışmasında geçtiğimiz yıl “Değer” kategorisinde “Süleyman Aslan” ile birinciliği yakalayan Dursunbey Atatürk Ortaokulu bu yıl da  Eser Dalı Hikaye Kategorisinde aynı başarıyı yakaladı.  Atatürk Ortaokulu 8. Öğrencisi Emine Aydoğan ın yazdığı “İstiklal Uğruna” isimli kısa hikaye Balıkesir’i Değer Ödülleri Yarışmasında Türkiye Finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

Savaş ortamında engelli olmasına rağmen vatan sorumluluğuna sahip çıkan bir kahramanının konu alındığı “İstiklal Uğruna” adlı kısa hikaye de ayrıca zor şartlarda vatanına sahip çıkan Türk Kadınının memleket sevdası etkili bir şekilde işlenmiş.

22 Temmuz 2015 tarihinden bu yana yürüttükleri ve Arda Turan, İlkay Gündoğan, Naz Aydemir Akyol,İpek Soroğlu ve Sadi Güven gibi ünlülerin desteklediği “Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş Projesi” ile ülke çapında ses getiren Atatürk Ortaokulu Dursunbey’in gururu olmaya devam ediyor. Türkiye Değer Ödülleri Yarışması gibi ülke çapında yoğun ilgi gösterilen bir organizasyonda 2 yıldır büyük bir başarı yakalamaları okulda başarının tesadüfe bağlı olmayan bir anlayıştan kaynaklandığının göstergesi.

Okulun en güçlü tarafı akademik anlamda geleceğe hazırladıkları öğrencilerin yanında yeteneklerine göre de bir çok öğrenciyi kendilerine uygun liselere yönlendirmesi. Geçtiğimiz yıl 9 öğrencisi güzel sanat liselerini kazandı. Bu yılda aynı şekilde bir çok öğrenci bu okulların yolunu tutacak gibi gözüküyor.

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.