BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye İkincisi YBO’dan İlçe Müdürlüğümüze ve Kaymakamlığa Ziyaret

Türkiye İkincisi YBO’dan İlçe Müdürlüğümüze ve Kaymakamlığa Ziyaret

Daha önceki yıllarda da sportif faaliyetlerde adından il ve bölge çapında sıkça söz ettiren İlçemiz 125. Yıl İMKB YBO bu defa çıtayı iyice yükseltti. Bir önceki yıl ,Türkiye Bocce Şampiyonasında dördüncü olan takımımızın öğrencilerine , İlçe Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR önümüzdeki yıl ilk üçe girdikleri takdirde diledikleri hediyeyi alacağına dair söz vermişti.Nihayet takımımız ilk üç içerisinde yer alıp Türkiye İkincisi olduğunda takım üyelerinden Ferdi ÖRS’ün ; “Sayın Müdürüm biz sözümüzü tuttuk sıra sizde,şu tahsilatı yapalım artık.” şeklinde hitabı hoş sohbette gülüşmelere sebep oldu. Daha önceden verilen sözün karşılığını öğrencilerden öğretmenleri aracılığı ile öğrenen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilere istekleri doğrultusunda birer Tablet PC almış ve Kaymakamımız sayın Yaşar AKSANYAR’ın hediyeleri takdimi için hep birlikte Makam’a çıkılmıştır.

17-06-2016

Bocce okul sporları branşında 3 yıldır müsabakalara katılan ve ilk günden beri  başarılı işler yapan Dursunbey 125.Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Mersin ilinde bölge şampiyonlarının katıldığı müsabakalarda ilimiz ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek; önceki yıllarda Türkiye 5 ve 7.si olan takımımız bu yıl Türkiye İkincisi olmayı başardı.

 

Balıkesir ili daha önceden 1 takım ile bölge müsabakalarına katılırken, Türkiye derecesi alan YBO sayesinde artık bölge şampiyonasına Balıkesir 2 takım ile katılacaktır. 

17-06-2016

Balıkesir’e , Dursunbey’e ve 125.Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokuluna bu gururu yaşatan öğrencilerimiz ; Ferdi ÖRS, Recep ÇİMEN, Serkan GÜÇLÜ ve Yıldıray Sert’e ve onları hazırlayan öğretmenleri Ferit USLU’ya,Okul Müdürü Sinan IŞIKTAŞ’a ve Okul Şoförümüz Adem KAHRAMAN’a  teşekkür ederiz. Ayrıca maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen  Kaymakamımız sayın Yaşar AKSANYAR’a ve Belediye Başkanımız sayın Ramazan BAHÇAVAN’a Milli Eğitim Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

 

17-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-2016

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.