BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde Okul ve Öğrenci Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Güvenlik Toplantısı Yapıldı

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan eğitim-öğretim yılı öncesinde hazırlıklar tüm kamu kurumlarında devam ediyor. Okul ve Öğrenci Güvenliğinin Sağlanması konusunda alınacak tedbirlerin görüşülmesi için Dursunbey Kaymakamı Sayın Nurettin YÜCEL başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda İlçe Jandarma Komutan V. Sayın Serdar KUŞ, Belediye Meclis Üyesi Sayın İsmail ÇOBAN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Gökhan KUZU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit GÖKDEMİR; Kaymakam Nurettin YÜCEL´e eşlik ederken, okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları da toplantıda hazır bulundu.

 

Toplatının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR; oluşabilecek riskleri göz önünde tutarak önleyici tedbirler alarak, öğrencilere çok daha iyi ve güvenli eğitim ortamları sunmak amacında olduklarını söyleyerek, sadece toplantı süresince değil yıl boyunca yaşanabilecek sorunlarla ilgili tüm okul yöneticisi ve velilerden destek beklediklerini vurguladı.

 

Geniş bir yelpazede istişarelerin yapıldığı toplantıda "okul giriş çıkışlarında yaşanan motosiklet sorunu" ve "taşıma servis güvenliği" ön plana çıktı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı talimatıyla okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Sistemi´ne entegresi gündeme geldi. Bu konularda söz alan İlçe Emniyet Müdürü Gökhan KUZU, motosiklet konusu ile ilgili göreve başladığından bu yana geçen kısa sürede çok sayıda şikayet aldığını ve bu konuda hassas davranılacağını belirtirken, tüm taşıma servis şoförlerinin de Genel Bilgi Taramasından geçirileceğini aktardı. Güvenlik kameralarının uyumu ve eksiklerin giderilmesi konusunda da yıl içinde adım atacaklarını iletti.

 

İlçe Jandarma Komutan V. İsmail ÇOBAN ise; görev alanlarındaki mahalle okulları çevresindeki bakkal, market gibi iş yerlerinin sıkı denetime tabi tutularak küçük yaştaki öğrencilere sigara satışının önüne geçileceğini, internet kafelerde uygunsuz içeriklere müsamaha gösterilmeyeceğini ve taşıma servislerinin de sık sık denetleneceğini söyledi.

 

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Kaymakam Nurettin YÜCEL ise devlet-vatandaş birlikteliği ile gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan, çevresel risklerden korurken eğitim-öğretim ortamlarını en iyi seviyeye getirmelerinin mümkün olduğunu söyleyerek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

13-09-201713-09-201713-09-201713-09-2017

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.