BALIKESİR DURSUNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS SINAVINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ

Balıkesir ili genelinde 56 sınav merkezinde 14.691 öğrencinin katılacağı "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS)15 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecektir.Oniki yıl boyunca verilen emeklerin karşılığını almak için sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
YGS SINAVINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ

Sevgili Öğrenciler!

      Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sizlerin kişiliğinizi değil, akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer.Sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Sizlerden beklentimiz, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmanızdır.  Bizler başaracağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece tüm zorlukların üstesinden gelelebileceksiniz.

 

 Değerli Velilerimiz!

       Gençlerin istikballerinin şekillenmesinde önemli yer tutan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Çocuklarımıza düzenli uyumaları, sağlıklı beslenmeleri ve sınav esnasında sakin davranmaları konusunda destek olmalısınız. Sınava ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamalı ve  anlattıklarını dikkatle dinlemelisiniz. Sınav sonuçları olumsuz da olsa siz ailelerin ve bizlerin nazarında öğrencilerimizin her zaman en kıymetli değerlerimiz olduğu gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır.

 

       Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren tüm öğretmenlerimize, her türlü desteği esirgemeyen ailelerine teşekkür ediyoruz. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan tüm gençlerimizin stresten ve heyecandan uzak kalıp sınava odaklanarak, bilgi birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyoruz.Zihniniz açık, Allah (c.c) yardımcınız olsun.

 

 

Bozyokuş Mahallesi İsmail Dayı Caddesi No 44 10800 Dursunbey/BALIKESİR - 0 266 662 23 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.